MENU

Ak sa vyskytne problém s autom, nie je môj

16/04
Ilustračné foto: Ak sa vyskytne problém s autom, nie je môj

Len málokedy k nám príde klient, ktorý aktívne testoval ten najlepší druh dopravy pre jeho každodenné presuny. Popri kolobežke, bicykloch, hromadnej doprave, taxíkoch a vlastnom aute nevyskúšal azda už len vrtuľník.

Obchodný zástupca v IT spoločnosti, Jakub Bajla, po sérii zisťovaní nakoniec našiel, čo potrebuje. Bol to osobný operatívny leasing. Odvtedy už prešlo 6 mesiacov a nás zaujímalo, ako je s ním spokojný.


Na začiatku rozhovoru sme sa utvrdili - áno, aj on je už unavený z home officu. Pre človeka z obchodnej sféry, ktorý sa denno-denne stretával s ľuďmi naživo, to je poriadna zmena. Ako vyzeral jeho typický deň, keď vo svete nezúrila pandémia?

„Môj deň býva dosť akčný a plný presunov. Ráno sa vydám najskôr na firmu, krátko na to štartujem  na meetingy po Bratislave, záznamy z nich si robím v pokoji až večer,“ zhrnul pán Bajla. Na cesty zvykol používať svoje auto, ktoré mu, žiaľ, ukradli. Aj preto začal hľadať ten najefektívnejší prostriedok na každodenné presuny po meste.

„Skúšal som rôzne alternatívy, ako vykryť presúvanie sa počas dňa. Keďže bývam v Novom meste a prácu mám relatívne blízko, skúšal som chodiť pešo a vo veľkom som kolobežkoval. Pokiaľ som mal menej času, šiel som električkou alebo taxíkom,“ hovorí. Takto však prichádzal o komfort, ktorý pri práci potrebuje.

„Nemal som si napríklad kde nechať náhradné sako či topánky, a nie vždy bolo počasie na jazdu kolobežkou vo svetlom saku,“ pokračuje pán Bajla.

Ťažko tomu uveriť, no aj tak ho doprava stála od 80 až po 200 eur mesačne. Tento náročný test prostriedkov napokon vyhralo na plnej čiare auto.

K službám Business Lease sa dostal vďaka odporúčaniu známeho, nášho spokojného zákazníka. „Po dlhšom uvažovaní som zistil, že auto chcem, no nechcem ho kúpiť. Požiadal som o kalkuláciu k osobnému operatívnemu leasingu a odvtedy to šlo poriadne rýchlo,“ spomína obchodný zástupca.


Sám o sebe hovorí, že je fanúšikom Škody Octavia už od malého chlapca. Aj preto od nás v auguste 2020 odchádzal v najnovšom modeli.

„V hre bola aj Mazda 3 s podobnou výbavou, no siahol som nakoniec po tom, čo lepšie poznám. Doteraz nemôžem na to auto povedať jedno krivé slovo. Je spoľahlivé, pekné a má ideálny mix spotreby a výkonu.“

Pri otázke, akú najväčšiu výhodu vidí v osobnom leasingu, odpovedal jasne: „Že sa nemusím trápiť s tým, čo by bolo keby.“ Užíva si komfort toho, že nemusí myslieť na 90 % vecí spojených s autom.

„Nemusím riešiť diaľničnú, poistky, servis. Ak sa vyskytne nejaký problém, nie je môj. Zatiaľ čo ho Business Lease rieši, dostanem náhradné auto,“ dodal.

Aj obyčajné prezúvanie pneumatík bola podľa jeho slov až nepochopiteľne bezstarostná skúsenosť. „Prišiel mi mail, že treba prezuť. Klikol som na tlačidlo, zavolali mi, našli sme si čas. O dva dni som vyšiel v šľapkách pred panelák a podal kľúče pánovi. Len čo som si uvaril obed a dokončil konferenčný hovor, auto sa mi vrátilo prezuté,“ hovorí s nadšením.

Pre Slovákov je osobný operatívny leasing aj napriek jeho výhodám stále malý strašiak. Dôvodom môže byť jednoducho len nedostatok informácií. Podľa nášho klienta by sa však ľudia mali pozerať na operák ako na vhodnú alternatívu svojej mobility a nebáť sa jej len preto, že je nová. Dodáva: „Áno, je to niečo iné ako kúpa auta. Ale to hneď neznamená, že je to menej výhodné alebo nebodaj nebezpečné.


Je preňho vôbec osobný leasing výhodný?

„Neplatím celé auto, platím iba hodnotu, o ktorú ho znížim,“ odpovedá na otázku a pokračuje:  „Nie je drahý, ja totižto presne viem, za čo platím. Ušetrený čas, komfort, žiadne starosti. A že auto nie je moje? Vo vlastníctve vozidla nevidím žiadnu pridanú hodnotu.“

Pri kúpe nového auta sa jeho hodnota každým dňom znižuje. Následný predaj závisí od stavu, najazdených kilometrov a hlavne od aktuálneho dopytu. Podľa pána Bajlu sa tak často stáva, že majiteľ nakoniec auto predá pod cenu. „Ja si po štyroch rokoch bez starostí môžem zobrať ďalšie úplne nové auto. Navyše, na kúpu auta nemusím páliť úspory, tie radšej využijem na kúpu bytu alebo svadbu,“ dodáva.  

Na záver sme nášmu klientovi predložili malú výzvu – ako by opísal skúsenosť s našimi službami v troch slovách?

Komfort bez starostí. To je presne to, čo pre mňa Business Lease predstavuje.“

Sme nesmierne radi za všetkých spokojných klientov. O to viac, keď vám ich skúsenosť môžeme sprostredkovať z prvej ruky. Veríme, že ich bude stále viac a viac.

Jakub Bajla odpovedá na 12 najčastejších otázok o osobnom operatívnom leasingu

Kontakt

Business Lease Slovakia s.r.o, Twin City Tower, Mlynské Nivy 10, 821 09 Bratislava

p.volckova@businesslease.sk, tel.: +421 2 5810 3860, www.businesslease.sk


O spoločnosti Business Lease

Business Lease Slovakia je stredoeurópskou lízingovou spoločnosťou patriacou do skupiny Business Lease Group. Spoločnosť sídli v Bratislave a má pobočku v Košiciach. Nadnárodná spoločnosť pôsobí aj v Českej republike, na Slovensku, v Poľsku, Maďarsku a Rumunsku a je divíziou AutoBinck Group (www.autobinck.com).

Na Slovensku bola spoločnosť Business Lease založená v roku 1998 v Bratislave. Podporujeme myšlienky spoločenskej zodpovednosti, mobility, inovácií, cirkulárnej ekonomiky a veľmi nám záleží na spokojnosti našich zákazníkov, zamestnancov aj našich dodávateľov. Dávame si záležať na budovaní zdravej firemnej kultúry a hodnotách. Okrem veľkých medzinárodných zákazníkov poskytujeme služby aj pre menšie a stredne veľké spoločnosti s balíkmi služieb šitých na mieru.

Komplexné riešenie mobility:

Služby pre firmy:

Služby pre fyzické osoby:

O spoločnosti AutoBinck Group 

AutoBinck Group je medzinárodná spoločnosť s centrálou v holandskom Utrechte. AutoBinck Group pôsobí na trhu od roku 1907 a dnes je jedným z popredných hráčov v oblasti poskytovania mobility v Európe. Skupina má tri divízie, patrí pod ňu 24 spoločností v 7 európskych krajinách. Celkový počet zamestnancov AutoBinck Group je 1 102. Ročné tržby skupiny predstavujú 985 miliónov.

Martina Drobná

Foto: Martina Drobná

Copyright 2021 © Business Lease, s.r.o. All rights reserved.

Vyhlásenie o spracúvaní osobných údajov